Kontakt: +421905015654 skflag engflag

 

Najvýhodnejšie ceny v IT službách?

Ste na správnej adrese ;)

Cenník tvorby web stránok a grafických služieb

Uvedený cenník je orientačný, nakoľko nemusí zohľadňovať všetky Vaše požiadavky (ceny môžu byť nižšie / vyššie podľa náročnosti). Všetky ceny webových stránok od nás sú uvedené vrátane SK domény a Hostingu platnými 1 rok (využívame jednotku na slovenskom trhu - WebSupport).

U nás platíte až za vytvorený web. Vaša spokojnosť je pre nás dôležitá. Pozrite si naše referencie.

Charitatívnym organizáciam (ako aj Občianskym združeniam, ktoré pomáhajú formou charity, napr. aj zvieracie útulky) radi pripravíme bezplatnú základnú stránku (v tomto prípade však nehradíme poplatky za doménu a hosting).

Prosím, kontaktujte nás a pripravíme Vám cenovú ponuku podľa Vašich potrieb.

Štandardný web

Firemná webová prezentácia

Dizajn podľa želania

Grafické úpravy

Úprava textov

Vrátane SEO

Poradenstvo k reklame

Pre menšie firmy

Max. 5 mailových adries

Kontaktný formulár

499 EUR

Tvorba loga

Minimálne 5 návrhov

Originalita tvorby

Vektorový formát

Výstup v PDF, JPG a PNG

Analýza firmy

Analýza konkurencie

Rýchle dodanie

199 EUR

Kompletný web

Maximálne 15 sekcií

Dizajn podľa želania

Komplexné grafické úpravy

Úprava textov

Pokročilá SEO

Poradenstvo k reklame

Pre stredné firmy

Mailové adresy podľa potreby

Pokročilý kontaktný formulár

799 EUR

Vytvorenie vizitiek

Minimálne 5 návrhov

Originalita tvorby

Možný QR kód na vizitke

Možnosť obojstrannej tlače

Cena je vrátane tlače 50 ks

Ďalšie osoby 20 € (za 50 ks)

Rýchle dodanie

99 EUR

E-shop

Bez obmedzenia podstránok

Dizajn podľa želania

Komplexné grafické úpravy

Tvorba a úprava textov

Pokročilá SEO

Vytvorenie Google reklamy

Pre stredné a veľké firmy

Mailové adresy podľa potreby

Pokročilý kontaktný formulár

Cena už od 899 EUR

Firemná identita

Minimálne 5 návrhov

Tvorba loga

Tvorba sloganu

Hlavičkový papier

Vitvorenie vizitiek

Možnosť tlače

Rýchle dodanie

Cena od 299 EUR

Redizajn webu

Úpravy podľa dohody

Dizajn podľa želania

Grafické úpravy

Úprava a prerobenie textov

Pokročilá SEO

Poradenstvo k reklame

Pre všetky web stránky

Mailové adresy podľa potreby

Pokročilý kontaktný formulár

Cena od 450 EUR

Grafika / Prospekty

Minimálne 2 návrhy

Originalita tvorby

Grafické práce

Tvorba textov na letáky

Príprava brožúr

Tvorba kníh

Rýchle dodanie

Cena 30 EUR / hodina

 • Vedeli ste, koľko reálne zaplatíte za web stránku?

  Rozhodli ste sa prezentovať na internete vlastnou web stránkou? Bez ohľadu na to, či potrebujete firemnú web stránku na pritiahnutie nových zákazníkov, e-shop alebo len osobný blog, nevyhnete sa rôznym poplatkom.

  Aké máte možnosti?

  1. Vytvorenie štandardnej www stránky (tak, ako ju poznáme v tvare www.nieco.sk). Táto možnosť sa stala základnou komunikačnou jednotkou medzi firmami a súkromnými osobami (napríklad ponuka produktov, blogy, ...). Na čo však musíte myslieť pri jej zriadení?

  - ako prvé je potrebné vybrať si názov svojej novej web stránky (v praxi označované ako názov domény). Názov odporúčame voliť prioritne názov firmy, alebo podľa predmetu, čo chcete na webe prezentovať. Napríklad poskytujete maliarske prace a Vaša firma sa volá SORIRAXX  s.r.o.? Tak optimálny názov pre Vašich budúcich návštevníkov by bol napr. www.maliarskeprace.sk Každý takýto názov stránky je na internete jedinečný a po vybratí Vášho názvu webu je potrebné uhradiť aj poplatky za jeho používanie, čo robí približne 20 EUR za názov na 1 rok (cena môže byť aj vyššia v závislosti od použitej domény (napr. názov webu ww.maliarskeprace.com by mal inú cenu ako s doménou .sk)).

  - Názov stránky už máte, teraz si potrebujete vybrať poskytovateľa serverových služieb (v praxi označované ako „hosting“), kde bude Vaša nová stránka umiestnená. To sú vlastne počítačové servery, kde budú uložené informácie o Vašej stránke (texty, obrázky a všetko to, čo sa nám zobrazuje na počítači po zadaní konkrétnej webovej adresy). Osobne rád využívam hosting slovenskej spoločnosti Websupport.sk Všeobecne cena za hosting bežnej web stránky sa pohybuje od cca 25 EUR do 50 EUR za 1 rok.

  - Máte vybratý a zaplatený názov web stránky a aj miesto, kde je uložená, ale nič sa nezobrazuje? To len preto, že Vašu novú web stránku treba vytvoriť :) Ak ovládate základné programovacie princípy, tak si ju vytvoriť môžete svojpomocne, napr. aj cez rôzne programy typu Wordpress, Joomla, ... Treba však myslieť na to, že web stránkou chcete ľudí zaujať a preto je lepšie nechať ju vytvoriť odborníkom, ktorí zaručia správne fungovanie web stránky a pútavo zobrazovaný obsah. Cena za vytvorenie web stránky súvisí s jej náročnosťou pri programovaní. Základné stránky, ktoré plne pokryjú rozsahy malých spoločností stoja cca do 700 EUR.

  Keď si to zhrnieme, tak nová WEB stránka bude stáť (alebo skôr jej cena zahŕňa):

  - meno WEB stránky cca 12 - 50 EUR na rok

  - hosting WEB stánky – cca 30-60 EUR na rok

  - tvorba WEB stránky – cca 500 až 1 000 EUR (jednorázovo).

  2. možnosťou na vytvorenie web stránky je využiť prednastavené šablóny u poskytovateľoch hostingu. Výhodou je, že si viete vytvoriť rýchlo web stránky, nevýhodami sú však nízka miera personifikácie a že za Vami vytvorenú web stránku musíte platiť mesačne (pravidelné) platby. Nevýhodou je aj nižšia miera možností upravovania SEO (t.j. aby Vás vyhľadávač Google lepšie indexoval, potrebujete svoj obsah správne upravovať, čo na šablónových riešeniach nie je vždy kompletne dostupné).

  3. vytvorenie facebookovej fanúšikovskej stránky – na facebooku si viete vytvoriť bezplatnú „web“ stránku (to znamená, že si vytvoríte facebookovú prezentáciu svojej firmy alebo činnosti). Nevýhodou je, že nie každý obľubuje informácie zobrazované na facebooku, ktorý má svoju prednastavenú štruktúru a ktorý sa stal tvrdým marketingovým nástrojom. Má však aj svoje výhody, ktoré sú napríklad pri osobných blogoch, kde svoje články môžete rovno šíriť medzi svojich priateľov alebo pre rýchlu komunikáciu (so zákazníkom môžete priamo kedykoľvek komunikovať a na ich podnety priamo z prostredia facebooku). Facebookové stránky sú častým komunikačným nástrojom firiem, pričom samotnú prezentáciu majú na vlastných www stránkach.

  Ako ste si určite všimli, tak ak si vyberiete vytvorenie Vašej novej stránky u nás, tak v cene vytvorenia WEB stránky máte už aj zaplatený základný názov a hosting na 1 rok (vrátane administratívnych činností) :)

  Ak Vám zostalo z článku čokoľvek nejasné, neváhajte nás kontaktovať, radi hlbšie vysvetlíme problematiku web stránok.

  Držíme Vám palce pri Vašich aktivitách a nech je na Vašich stránkach množstvo zaujímavých a žiadaných informácií :)

 • Ako si správne pripraviť reklamu v Google Ads?

  Na internete viete nájsť mnoho užitočných návodov na prípravu úspešnej kampane. Prehľadný návod, ako nastaviť, respektíve ako pripraviť reklamnú kampaň nájdete priamo na stránkach Google Ads. V tomto článku sa však chcem zamierať na najčastejšie chyby pri kľúčových slovách, ktoré vznikajú pri tvorbe kampaní.

  Zlá kampaň sú zbytočne vynaložené peniaze

  Ak vytvoríte kampaň, ktorá nebude správne optimalizovaná, dôjde k tomu, že užívateľom budú Vaše reklamy zobrazované. Zobrazované budú ale aj takým užívateľom, ktorí nemajú o Vaše služby záujem a hľadali niečo iné. Dôjde tým k situácii, že ľudia budú klikať na Vašu reklamu a pôjdu na Vašu web stránku (za každé kliknutie platíte), ale hneď zistia, že hľadali iné informácie a Vašu web stránku opustia. Uvediem na príklade: poskytujete maľovanie priestorov a ako vyhľadávacie kľúčové slovo budete mať v reklame nastavené: rýchle maľovanie. Niekto však bude hľadať rýchle maľovanie obrazov (do Google napíše vyhľadávací výraz rýchle maľovanie obrazov) a zobrazí sa mu tým Vaša reklama. Ale keďže hľadá maľovanie obrazov a nie stien, tak Vašu stránku hneď aj opustí a Vy ste za kliknutie zaplatili zbytočne. Práve preto sa treba vytvoreným reklamám stále venovať a vyhodnocovať, či sú správne nastavené, ktoré reklamy sú najúspešnejšie, kde zákazníci strávia najviac času a či naplnili Váš očakávaný cieľ (napr. vyplnenie kontaktného formuláru).

  Prečo práve platenie za kliknutie?

  Reklamný nástroj na vyhľadávanie v sieti Google sa volá Google Ads (v minulosti bol používaný názov Google Adwords). Jeho princíp funguje tak, že si vytvoríte reklamné kampane a nastavíte textové reklamy na zobrazovanie pri vyhľadávaní na Google (napríklad že poskytujete marketingové poradenstvo pre firmy ...). Google začne Vašu reklamu zobrazovať ľuďom, ktorí hľadajú práve marketingové poradenstvo. T.j. užívateľ do Google napíše: „marketingové poradenstvo“ a Google mu zobrazí web stránky, ktoré súvisia s marketingovým poradenstvom. Tie výsledky, ktoré sú v hornej a dolnej časti vyhľadávania označené ako „Reklama“ sú vytvorené reklamy firiem, ktoré ponúkajú služby súvisiace s napísanou frázou marketingové poradenstvo. Ak teda kliknete na takýto odkaz, tak firma, ktorá mala zaplatenú reklamu a na ktorú ste klikli, zaplatí spoločnosti Google poplatok za to, že ste klikli na ich reklamu (a že Vám ju Google ponúkol). Reklamy vo vyhľadávacej sieti Google sú teda nastavené takým spôsobom, že Vaša reklama sa zobrazuje ľuďom, ktorí hľadajú služby, ktoré ponúkate, ale zaplatíte len vtedy, ak ľudia skutočne kliknú na Vašu reklamu (t.j. neplatíte za počet zobrazení, ale za počet kliknutí).

  Čo sú to tie kľúčové slová? Ako ich správne nastaviť?

  Vo Vašich reklamných kampaniach si zadávate frázy a slová, pri ktorých chcete, aby sa zobrazila užívateľom Vaša reklama. Napríklad máte stavebnú firmu a ako vyhľadávací výraz (kľúčové slovo) si zadáte: dom. Tým sa Vaša reklama zobrazí všetkým ľuďom, ktorí budú vo vyhľadávači Google vyhľadávať výraz: dom. Tu je potrebné dávať pri vytváraní kampaní pozor, aby ste správne označili, kedy majú byť Vaše kľúčové slová využívané v reklame. Nakoľko ak niekto zadá do vyhľadávania domové doplnky, tak sa mu Vaša reklama zobrazí (a zbytočne, nakoľko Vy domy staviate a nepredávate domové doplnky). Na to, aby ste správne označili Vaše kľúčové slová tak je potrebné ich zadávať nasledovne podľa nižšie uvedených pravidiel:

  • voľná zhoda – napísaný výraz vyhľadá všetko, t.j. akékoľvek varianty slov. Napr.: stavba domov sa bude zobrazovať v akýchkoľvek hľadaných výrazov súvisiacich so stavbou domov (t.j. napr. stavba domov v Bratislave, výhodná stavba, sociálny domov, domov dôchodcov, ...). Voľná zhoda sa zvykne využívať hlavne pri mene firmy a jej skomolenín, aby Vás zákazníci vždy našli (alebo pri všeobecných témach).
  • Frázová zhoda – pri nej musíme dať hľadaný výraz do úvodzoviek „“, napr. ak si v reklamnej kampani zadáme kľúčové slovo: „stavba domov“, tak pre Google to znamená, že hľadaný výraz má byť s týmto súvisiaci, t.j. môže ho vyskloňovať, ale nesmie zameniť základ slova. Tak sa zobrazí Vaša reklama len ľuďom, ktorý hľadajú výraz stavba domov, stavba domu, stavby domov, ... -
  • Presná zhoda – výraz dáme do hranatých zátvorok a zobrazí reklamu len tým ľuďom, ktorý hľadajú presne tento výraz, napr. napíšeme [Opel Corsa 2020], tak sa zobrazí reklama len tým ľuďom, ktorý hľadajú výraz Opel Corsa 2020
  • Zmiešaná zhoda – výraz zadáme cez plusko, t.j. napr.: +opel +corsa T.j. pri tomto zadaní zostanú pôvodné slová bez zmeny, len reklama sa zobrazí aj tým ľudom, ktorí pridajú aj nejaký text, napr. budú hľadať Opel Corsa 2015, ...

  Optimalizácia – nekonečná práca

  Ak sa chcete vyhnúť chybám v kampani a zle nastaveným reklamám, je potrebné sa reklamným kampaniam neustále venovať a optimalizovať hľadané výrazy zákazníkov spolu s Vašimi kľúčovými slovami.

  Pozor: platí nepísané pravidlo, že ak chcete mať správne nastavenú reklamu na nejakú službu / produkt, tak je potrebné vytvoriť aspoň 3 reklamy na túto službu / produkt. Google si takéto kampane viac váži, nakoľko z jeho pohľadu sú dôveryhodnejšie a „trefnejšie“.

  V prípade doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať, radi pomôžeme aj Vám s presadením sa v online svete.

 • Ako vytvoriť web stránku?

  Tvorbu web stránok je možné vykonať viacerými spôsobmi. Napríklad web stránka sa dá napísať aj vo Worde :) Najpoužívanejšie riešenia tvorby web stránok sa vykonávajú buď priamo písaním kódu určenom len pre konkrétnu web stránku, alebo s použitím predpripravených systémov.

  Pri písaní kódu priamo pre konkrétnu web stránku sa vytvorí štruktúra webu v html jazyku a následne sa spraví dizajn web stránky cez tzv. CSS štýly (farby, vzhľad tlačidiel, odkazov, ...). Rozhýbanie web stránky (lietajúce okná, texty, galérie, ...) sa vykoná cez JavaScript (obľúbené jQuery) a v prípade interakcií medzi užívateľom a serverom (kde je web stránka umiestnená) sa použije kód napísaný v PHP (napríklad kontaktné formuláre, prihlasovanie užívateľov, ...).

  Aké sú výhody vytvorenia web stránky v redakčnom systéme?

  Pri tvorbe web stránok v redakčnom systéme sa pri tvorbe web stránok ušetrí čas (a vďaka tomu aj náklady vznikajúce pri tvorbe web stránky). Dôvodom je, že redakčné systémy majú v sebe predpripravené všetky funkcie, ktoré potrebujete pri tvorbe web stránok. Vďaka tomu ich nemusíte stále nanovo programovať, ale môžete ich pri tvorbe web stránky hneď používať. A funkcie, ktoré pri tvorbe Vašej web stránky nevyužijete, môžete len vypnúť. Ako príklad uvediem možnosť prihlasovania užívateľov na web stránku a sprístupnenie im samostatného obsahu (napr. pre predplatiteľov). Napríklad firemné web stránky túto funkciu nevyužijú, stačí ju len vypnúť, aby zbytočne nespomaľovala web stránku. Kedykoľvek však budete chcieť na svojej firemnej web stránke túto funkciu využiť (napr. informácie pre predplatiteľov), stačí ju len zapnúť a môžete ju využívať.

  Redakčné systémy sa preslávili hlavne vďaka blogom a web stránkam, kde sa stále aktualizuje obsah. Je to vďaka tomu, že v redakčnom systéme si môžete nastaviť rôzne úrovní prístupov a nové články / blogy Vám budú na web stránku pridávať Vaši zamestnanci, kamaráti, užívatelia, ktorým pridelíte prístupy. Pritom na písanie blogov / článkov nepotrebujete žiadne programátorské vedomosti – články píšete v textovom editore (je to podobné ako písanie článkov vo Worde).

  Osobne vidím v redakčných systémoch výhodu pre koncových užívateľov, ktorí si chcú web stránku spravovať sami. Nakoľko web stránku je možné vytvoriť v užívateľsky jednoduchých systémoch, kde len pridávate online obsah a hneď vidíte, čo sa zmení na web stránke. Tu je potrebné, aby základný dizajn web stránky bol správne optimalizovaný a aby sa dal obsah jednoducho meniť a aby to neovplyvnilo kvalitu / štruktúru web stránky (t.j. web stránka musí byť naprogramovaná na to, že bude spravovaná užívateľom bez ďalších kódových úprav).

  Najväčšia výhoda je, že na web stránkach vypracovaných v redakčnom systéme viete jednoducho a rýchlo zmeniť kompletný dizajn web stránky ako aj postupne pridávať rôzne funkcie. Napr. aktuálne potrebujete vytvoriť len základnú web stránku, kde potrebujete odprezentovať svoju firmu a svoje výrobky. O rok si poviete, že bude lepšie, ak budete mať aj e-shop a predávať výrobky priamo na svojich web stránkach. S redakčnými systémami to dosiahnete rýchlejšie a lacnejšie priamo na pôvodnej web stránke – len sa doinštaluje a doladí modul e-shopu, ktorý sa prepojí s Vašimi výrobkami.

  Nevýhodou redakčných systémov je, že ak nie je správne optimalizovaný kód, tak sa dlhšie načítavajú a v niektorých prípadoch môže byť samotný kód web stránky zbytočne komplikovane namodelovaný / neprehľadný pri ďalších úpravách.

cenovy_budik
 • Vedeli ste, koľko reálne zaplatíte za web stránku?

  Rozhodli ste sa prezentovať na internete vlastnou web stránkou? Bez ohľadu na to, či potrebujete firemnú web stránku na pritiahnutie nových zákazníkov, e-shop alebo len osobný blog, nevyhnete sa rôznym poplatkom.

  Aké máte možnosti?

  1. Vytvorenie štandardnej www stránky (tak, ako ju poznáme v tvare www.nieco.sk). Táto možnosť sa stala základnou komunikačnou jednotkou medzi firmami a súkromnými osobami (napríklad ponuka produktov, blogy, ...). Na čo však musíte myslieť pri jej zriadení?

  - ako prvé je potrebné vybrať si názov svojej novej web stránky (v praxi označované ako názov domény). Názov odporúčame voliť prioritne názov firmy, alebo podľa predmetu, čo chcete na webe prezentovať. Napríklad poskytujete maliarske prace a Vaša firma sa volá SORIRAXX  s.r.o.? Tak optimálny názov pre Vašich budúcich návštevníkov by bol napr. www.maliarskeprace.sk Každý takýto názov stránky je na internete jedinečný a po vybratí Vášho názvu webu je potrebné uhradiť aj poplatky za jeho používanie, čo robí približne 20 EUR za názov na 1 rok (cena môže byť aj vyššia v závislosti od použitej domény (napr. názov webu ww.maliarskeprace.com by mal inú cenu ako s doménou .sk)).

  - Názov stránky už máte, teraz si potrebujete vybrať poskytovateľa serverových služieb (v praxi označované ako „hosting“), kde bude Vaša nová stránka umiestnená. To sú vlastne počítačové servery, kde budú uložené informácie o Vašej stránke (texty, obrázky a všetko to, čo sa nám zobrazuje na počítači po zadaní konkrétnej webovej adresy). Osobne rád využívam hosting slovenskej spoločnosti Websupport.sk Všeobecne cena za hosting bežnej web stránky sa pohybuje od cca 25 EUR do 50 EUR za 1 rok.

  - Máte vybratý a zaplatený názov web stránky a aj miesto, kde je uložená, ale nič sa nezobrazuje? To len preto, že Vašu novú web stránku treba vytvoriť :) Ak ovládate základné programovacie princípy, tak si ju vytvoriť môžete svojpomocne, napr. aj cez rôzne programy typu Wordpress, Joomla, ... Treba však myslieť na to, že web stránkou chcete ľudí zaujať a preto je lepšie nechať ju vytvoriť odborníkom, ktorí zaručia správne a pútavo zobrazovaný obsah Vašej stránky a jej fungovanie (budeme radi, ak vytvoríme stránky aj Vám :) ). Cena za vytvorenie web stránky súvisí s jej náročnosťou pri programovaní. Základné stránky, ktoré plne pokryjú rozsahy malých spoločností stoja cca do 500 EUR.

  Keď si to zhrnieme, tak nová WEB stránka bude stáť (alebo skôr jej cena zahŕňa):

  - meno WEB stránky cca 12 - 50 EUR na rok

  - hosting WEB stánky – cca 30-60 EUR na rok

  - tvorba WEB stránky – cca 300 až 600 EUR (jednorázovo).

  2. možnosťou na vytvorenie web stránky je využiť prednastavené šablóny u poskytovateľoch hostingu. Výhodou je, že si viete vytvoriť rýchlo web stránky, nevýhodami sú však nízka miera personifikácie a že za Vami vytvorenú web stránku musíte platiť mesačne (pravidelné) platby.

  3. vytvorenie facebookovej fanúšikovskej stránky – na facebooku si viete vytvoriť bezplatnú „web“ stránku (to znamená, že si vytvoríte facebookovú prezentáciu svojej firmy alebo činnosti). Nevýhodou je, že nie každý obľubuje informácie zobrazované na facebooku, ktorý má svoju prednastavenú štruktúru a ktorý sa stal tvrdým marketingovým nástrojom. Má však aj svoje výhody, ktoré sú napríklad pri osobných blogoch, kde svoje články môžete rovno šíriť medzi svojich priateľov alebo pre rýchlu komunikáciu (so zákazníkom môžete priamo kedykoľvek komunikovať a na ich podnety priamo z prostredia facebooku). Facebookové stránky sú častým komunikačným nástrojom firiem, pričom samotnú prezentáciu majú na vlastných www stránkach.

  Ako ste si určite všimli, tak ak si vyberiete vytvorenie Vašej novej stránky u nás, tak v cene vytvorenia WEB stránky máte už aj zaplatený základný názov a hosting na 1 rok (vrátane administratívnych činností) :)

  Ak Vám zostalo z článku čokoľvek nejasné, neváhajte nás kontaktovať, radi hlbšie vysvetlíme problematiku web stránok.

  Držíme Vám palce pri Vašich aktivitách a nech je na Vašich stránkach množstvo zaujímavých a žiadaných informácií :)

 • Ako si správne pripraviť reklamu v Google Ads?

  Na internete viete nájsť mnoho užitočných návodov na prípravu úspešnej kampane. Prehľadný návod, ako nastaviť, respektíve ako pripraviť reklamnú kampaň nájdete priamo na stránkach Google Ads. V tomto článku sa však chcem zamierať na najčastejšie chyby pri kľúčových slovách, ktoré vznikajú pri tvorbe kampaní.

  Zlá kampaň sú zbytočne vynaložené peniaze

  Ak vytvoríte kampaň, ktorá nebude správne optimalizovaná, dôjde k tomu, že užívateľom budú Vaše reklamy zobrazované. Zobrazované budú ale aj takým užívateľom, ktorí nemajú o Vaše služby záujem a hľadali niečo iné. Dôjde tým k situácii, že ľudia budú klikať na Vašu reklamu a pôjdu na Vašu web stránku (za každé kliknutie platíte), ale hneď zistia, že hľadali iné informácie a Vašu web stránku opustia. Uvediem na príklade: poskytujete maľovanie priestorov a ako vyhľadávacie kľúčové slovo budete mať v reklame nastavené: rýchle maľovanie. Niekto však bude hľadať rýchle maľovanie obrazov (do Google napíše vyhľadávací výraz rýchle maľovanie obrazov) a zobrazí sa mu tým Vaša reklama. Ale keďže hľadá maľovanie obrazov a nie stien, tak Vašu stránku hneď aj opustí a Vy ste za kliknutie zaplatili zbytočne. Práve preto sa treba vytvoreným reklamám stále venovať a vyhodnocovať, či sú správne nastavené, ktoré reklamy sú najúspešnejšie, kde zákazníci strávia najviac času a či naplnili Váš očakávaný cieľ (napr. vyplnenie kontaktného formuláru).

  Prečo práve platenie za kliknutie?

  Reklamný nástroj na vyhľadávanie v sieti Google sa volá Google Ads (v minulosti bol používaný názov Google Adwords). Jeho princíp funguje tak, že si vytvoríte reklamné kampane a nastavíte textové reklamy na zobrazovanie pri vyhľadávaní na Google (napríklad že poskytujete marketingové poradenstvo pre firmy ...). Google začne Vašu reklamu zobrazovať ľuďom, ktorí hľadajú práve marketingové poradenstvo. T.j. užívateľ do Google napíše: „marketingové poradenstvo“ a Google mu zobrazí web stránky, ktoré súvisia s marketingovým poradenstvom. Tie výsledky, ktoré sú v hornej a dolnej časti vyhľadávania označené ako „Reklama“ sú vytvorené reklamy firiem, ktoré ponúkajú služby súvisiace s napísanou frázou marketingové poradenstvo. Ak teda kliknete na takýto odkaz, tak firma, ktorá mala zaplatenú reklamu a na ktorú ste klikli, zaplatí spoločnosti Google poplatok za to, že ste klikli na ich reklamu (a že Vám ju Google ponúkol). Reklamy vo vyhľadávacej sieti Google sú teda nastavené takým spôsobom, že Vaša reklama sa zobrazuje ľuďom, ktorí hľadajú služby, ktoré ponúkate, ale zaplatíte len vtedy, ak ľudia skutočne kliknú na Vašu reklamu (t.j. neplatíte za počet zobrazení, ale za počet kliknutí).

  Čo sú to tie kľúčové slová? Ako ich správne nastaviť?

  Vo Vašich reklamných kampaniach si zadávate frázy a slová, pri ktorých chcete, aby sa zobrazila užívateľom Vaša reklama. Napríklad máte stavebnú firmu a ako vyhľadávací výraz (kľúčové slovo) si zadáte: dom. Tým sa Vaša reklama zobrazí všetkým ľuďom, ktorí budú vo vyhľadávači Google vyhľadávať výraz: dom. Tu je potrebné dávať pri vytváraní kampaní pozor, aby ste správne označili, kedy majú byť Vaše kľúčové slová využívané v reklame. Nakoľko ak niekto zadá do vyhľadávania domové doplnky, tak sa mu Vaša reklama zobrazí (a zbytočne, nakoľko Vy domy staviate a nepredávate domové doplnky). Na to, aby ste správne označili Vaše kľúčové slová tak je potrebné ich zadávať nasledovne podľa nižšie uvedených pravidiel:

  • voľná zhoda – napísaný výraz vyhľadá všetko, t.j. akékoľvek varianty slov. Napr.: stavba domov sa bude zobrazovať v akýchkoľvek hľadaných výrazov súvisiacich so stavbou domov (t.j. napr. stavba domov v Bratislave, výhodná stavba, sociálny domov, domov dôchodcov, ...). Voľná zhoda sa zvykne využívať hlavne pri mene firmy a jej skomolenín, aby Vás zákazníci vždy našli (alebo pri všeobecných témach).
  • Frázová zhoda – pri nej musíme dať hľadaný výraz do úvodzoviek „“, napr. ak si v reklamnej kampani zadáme kľúčové slovo: „stavba domov“, tak pre Google to znamená, že hľadaný výraz má byť s týmto súvisiaci, t.j. môže ho vyskloňovať, ale nesmie zameniť základ slova. Tak sa zobrazí Vaša reklama len ľuďom, ktorý hľadajú výraz stavba domov, stavba domu, stavby domov, ... -
  • Presná zhoda – výraz dáme do hranatých zátvorok a zobrazí reklamu len tým ľuďom, ktorý hľadajú presne tento výraz, napr. napíšeme [Opel Corsa 2020], tak sa zobrazí reklama len tým ľuďom, ktorý hľadajú výraz Opel Corsa 2020
  • Zmiešaná zhoda – výraz zadáme cez plusko, t.j. napr.: +opel +corsa T.j. pri tomto zadaní zostanú pôvodné slová bez zmeny, len reklama sa zobrazí aj tým ľudom, ktorí pridajú aj nejaký text, napr. budú hľadať Opel Corsa 2015, ...

  Optimalizácia – nekonečná práca

  Ak sa chcete vyhnúť chybám v kampani a zle nastaveným reklamám, je potrebné sa reklamným kampaniam neustále venovať a optimalizovať hľadané výrazy zákazníkov spolu s Vašimi kľúčovými slovami.

  Pozor: platí nepísané pravidlo, že ak chcete mať správne nastavenú reklamu na nejakú službu / produkt, tak je potrebné vytvoriť aspoň 3 reklamy na túto službu / produkt. Google si takéto kampane viac váži, nakoľko z jeho pohľadu sú dôveryhodnejšie a „trefnejšie“.

  V prípade doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať, radi pomôžeme aj Vám s presadením sa v online svete.

 • Tvorba web stránok v redakčnom systéme

  Tvorbu web stránok je možné vykonať viacerými spôsobmi. Napríklad web stránka sa dá napísať aj vo Worde :) Najpoužívanejšie riešenia tvorby web stránok sa vykonávajú buď priamo písaním kódu určenom len pre konkrétnu web stránku, alebo s použitím predpripravených systémov.

  Pri písaní kódu priamo pre konkrétnu web stránku sa vytvorí štruktúra webu v html jazyku a následne sa spraví dizajn web stránky cez tzv. CSS štýly (farby, vzhľad tlačidiel, odkazov, ...). Rozhýbanie web stránky (lietajúce okná, texty, galérie, ...) sa vykoná cez JavaScript (obľúbené jQuery) a v prípade interakcií medzi užívateľom a serverom (kde je web stránka umiestnená) sa použije kód napísaný v PHP (napríklad kontaktné formuláre, prihlasovanie užívateľov, ...).

  Aké sú výhody vytvorenia web stránky v redakčnom systéme?

  Pri tvorbe web stránok v redakčnom systéme sa pri tvorbe web stránok ušetrí čas (a vďaka tomu aj náklady vznikajúce pri tvorbe web stránky). Dôvodom je, že redakčné systémy majú v sebe predpripravené všetky funkcie, ktoré potrebujete pri tvorbe web stránok. Vďaka tomu ich nemusíte stále nanovo programovať, ale môžete ich pri tvorbe web stránky hneď používať. A funkcie, ktoré pri tvorbe Vašej web stránky nevyužijete, môžete len vypnúť. Ako príklad uvediem možnosť prihlasovania užívateľov na web stránku a sprístupnenie im samostatného obsahu (napr. pre predplatiteľov). Napríklad firemné web stránky túto funkciu nevyužijú, stačí ju len vypnúť, aby zbytočne nespomaľovala web stránku. Kedykoľvek však budete chcieť na svojej firemnej web stránke túto funkciu využiť (napr. informácie pre predplatiteľov), stačí ju len zapnúť a môžete ju využívať.

  Redakčné systémy sa preslávili hlavne vďaka blogom a web stránkam, kde sa stále aktualizuje obsah. Je to vďaka tomu, že v redakčnom systéme si môžete nastaviť rôzne úrovní prístupov a nové články / blogy Vám budú na web stránku pridávať Vaši zamestnanci, kamaráti, užívatelia, ktorým pridelíte prístupy. Pritom na písanie blogov / článkov nepotrebujete žiadne programátorské vedomosti – články píšete v textovom editore (je to podobné ako písanie článkov vo Worde).

  Osobne vidím v redakčných systémoch výhodu pre koncových užívateľov, ktorí si chcú web stránku spravovať sami. Nakoľko web stránku je možné vytvoriť v užívateľsky jednoduchých systémoch, kde len pridávate online obsah a hneď vidíte, čo sa zmení na web stránke. Tu je potrebné, aby základný dizajn web stránky bol správne optimalizovaný a aby sa dal obsah jednoducho meniť a aby to neovplyvnilo kvalitu / štruktúru web stránky (t.j. web stránka musí byť naprogramovaná na to, že bude spravovaná užívateľom bez ďalších kódových úprav).

  Najväčšia výhoda je, že na web stránkach vypracovaných v redakčnom systéme viete jednoducho a rýchlo zmeniť kompletný dizajn web stránky ako aj postupne pridávať rôzne funkcie. Napr. aktuálne potrebujete vytvoriť len základnú web stránku, kde potrebujete odprezentovať svoju firmu a svoje výrobky. O rok si poviete, že bude lepšie, ak budete mať aj e-shop a predávať výrobky priamo na svojich web stránkach. S redakčnými systémami to dosiahnete rýchlejšie a lacnejšie priamo na pôvodnej web stránke – len sa doinštaluje a doladí modul e-shopu, ktorý sa prepojí s Vašimi výrobkami.

  Nevýhodou redakčných systémov je, že ak nie je správne optimalizovaný kód, tak sa dlhšie načítavajú a v niektorých prípadoch môže byť samotný kód web stránky zbytočne komplikovane namodelovaný / neprehľadný pri ďalších úpravách.

cenovy_budik

Čo hovoria naši zákazníci?

Ďakujem za vytvorené stránky, spolupráca bola rýchla, stránky boli nasadené na webe do piatich dní od objednávky.

Peter O.

Konateľ spoločnosti

Oceňujem profesionálny prístup a snahu o pochopenie mojich požiadaviek, kde napriek mojim dodatočne zvýšeným požiadavkám zostala cena nezmenená :)

Juraj S.

Súkromná osoba

Pred tým, ako som oslovil spoločnosť, tak som si spravil cenové ponuky a vyšli mi najlacnejšie od Mywebmyway. Obával som sa, či to nebude na úkor kvality, čo sa mi našťastie nepotvrdilo, komunikácia bola super, web stránky sú pekné. Ďakujem.

Noro D.

Živnostník

Rychle a pekne spracovanie, skvela komunikacia ohladom mojich poziadaviek. Oproti ostatnym poskytovatelom lepsie ceny. Celkovo velka spokojnost, urcite odporucam :-) Dakujem Z.

Zuzana Ž.

Súkromná osoba

Prave som si otvoril stránku a som maximalne spokojný. Velmi pekne Vám dakujem za spoluprácu. Môžem Vás len odporučiť.

Denis R.

Konateľ spoločnosti

Pozrite si naše
posledné projekty:

Kliknutím na obrázok navštívite konkrétnu stránku (stránka sa otvorí v novom okne).

Pozrite si naše
posledné projekty:

Kliknutím na obrázok navštívite konkrétnu stránku (stránka sa otvorí v novom okne).

Postaráme sa, aby sa o Vás dozvedel celý svet.

Ste pripravení začať?

Pošlite nám svoj kontakt, hneď sa s Vami spojíme.